Виставка «Прядка, шабля і олень» у Станично-Луганському краєзнавчому музеї

Начало события: 
вторник, 20 февраля, 2018 - 11:00
Организатор: 

#музейвідкритонаремонт

20 лютого 2018 року о 11:00 у Станично-Луганському краєзнавчому музеї (вул. Центральна 1) відкриття виставки «Прядка, шабля і олень» – результат співпраці музею та ініціативи ДЕ НЕ ДЕ у межах проекту Заново відкриваємо історичну спадщину Східної України – «Музей відкрито на ремонт II».

Донедавна Станично-Луганський краєзнавчий музей, відділ Луганського обласного краєзнавчного музею, був знаний як «Музей козацтва». Він відкрився 1 вересня 1988 року в межах святкування 300-ліття єдиного на території України поселення донських козаків. Поруч із експозицією «Станиця Луганська - споконвічне поселення донських козаків» тут можна було оглянути зали «Наші земляки - учасники Великої вітчизняної війни», «Афганістан, 1979-1989 роки», постійну виставку скульптур Миколи Можаєва. Будівля музею розташована у мальовничій місцевості над річкою Сіверський Донець. Вікна виходять на саме місто Луганськ, з яким тісно пов’язана економіка та культура поселення.

Під час бойових дій 2014 року у будівлю музею поцілив снаряд, який зруйнував дах. Згодом його відремонтували, проте постійну експозицію досі не відновили. Усі експонати містяться у сховищі, працює тільки зал для тимчасових виставок. Зараз у музеї є нові вікна та батареї, але немає історії.

Незабаром з’явиться експозиція за новим планом, що змінить первісну структуру музею. Та поки речі не розставлені по місцях, наша команда у співпраці з місцевими музейниками наважується на експеримент з альтернативними формами краєзнавства. Через неочікувані поєднання артефактів ми розширюватимемо простір для множинних інтерпретацій в процесі переосмислення історії, залучаючи при цьому громаду до творення нових смислів.

Виставка триватиме з 20.02.18 до 31.03.18.

Учасниці та учасники: Валентина Петрова. Анна Щербина, Олексій Радинський, Ірина Кудря, Микола Рідний, Микита Кадан, Ольга Мартинюк, Ульяна Биченкова, Тарас Білоус.

Новини виставки «Прядка, шабля і олень» та анонси зустрічей у музеях розміщені у соціальних мережах за хештегами #музейвідкритонаремонт #UCBI #UCMC #USAID.

Культурна дипломатія між регіонами України https://www.facebook.com/CulturaldiplomacybetweentheregionsofUkraine/
Музей відкрито на ремонт. Луганщина: https://www.facebook.com/lugmuseums/
Музей відкрито на ремонт. Донеччина: https://www.facebook.com/Donmuzey/

Заново відкриваємо історичну спадщину Східної України - «Музей відкрито на ремонт II»
Організатор проекту – Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:
Анни Яценко, асистентки PR координатора проекту Музей відкрито на ремонт II, yatcenkoanna@gmail.com +38 093 600 17 44
Аріфа Багірова, PR - координатора проекту Музей відкрито на ремонт. Луганщина, arif.bagirov777@gmail.com, +38 066 374 81 36
Дмитра Журавльова PR - координатора проекту Музей відкрито на ремонт. Донеччина, bushcraftua@gmail.com, +38 095 856 93 86