Окупація Луганська очами свідка

Начало события: 
пятница, 6 июля, 2018 - 15:00
Организатор: 

6 липня 2018 року о 15:00 в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбудеться презентація першої серії фільму журналіста газети «День» Валентина Торби «Луганськ. Окупація». Фільм вже демонструвався в київському «Будинку кіно» наприркінці травня. Також показ відбудеться 6 липня 2018 року у військовій частині 53-ї бригади о 19:30.
Після показу Валентин Торба проведе діалог з присутніми та розповість про проекти "Дня".
За словами автора фільму для нього вкрай необхідно донести правду про витоки окупації його рідної землі (Валентин Торба - корінний луганчанин). «На мою думку, перше наше джерело сили має полягати в тому, щоб усвідомлювати — війна ніколи не скінчиться, — говорить він, — Страшні слова, але, на жаль, от ми як зараз перебуваємо в стані перманентної війни. І ми якщо будемо себе переконувати, що буде якось інакше, то це невірно. Не буде інакше. Не було 300 років інакше, і раніше не було інакше. Війна — вона перманентна, і розпочалася вона не 2014 року. Нас нищили 1933 року, і до того нищили, і маніпулювали. І замість того, щоб створити державні інституції, нам підсовували деяких персоналій, які просто руйнували ці інституції, руйнували підвалини до відновлення нашої державності. А з приводу, чому не болить представникам влади? Я скажу ще одну крамольну річ — чомусь переконаний, що та начебто політична еліта не погано почувається і без Луганська, і без Донецька, і без Криму».
Фільм став продовженням роботи Валентина Торби над книгою «Я – свідок. Записки з окупованого Луганська», яка видана газетою «День». Фактаж і аналіз, сувора правда і історична реальність – основні принципи, якими керувався автор фільму і який, свою чергу, був вимушений полишити рідне місто восени 2014-го року.