Календарь событий

02 Жовтень 2018

Прес-конференція, присвячена відбудовчому табору БУР в м. Щастя

Початок події: 
02/10/2018 - 13:00

Волонтерський табір  “Щасливий БУР” в м. Щастя, Луганської області
2 жовтня в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» (м. Северодонецьк, Луганської обл., пр.ЦентральнийЄ, 54) відбудеться прес-конеренція присвячена відбудовчому табору в м. Щастя.
З 16 до 30 вересня в м. Щастя та в с. Войтове проходив волонтерський табір БУР, в якому взяли участь понад 40 волонтерів з усієї України. Під час табору волонтери допомагали потребуючим сім’ям відбудувати їхні будинки, а також допомогли привести до ладу один громадський простір та  рагромадою створили мурали на стіні в людних місцях.
Будуємо Україну Разом (БУР) - це волонтерський табір, який через спільну працю об’єднує активну молодь, виховує в ній соціальну відповідальність та розвиває локальні громади у різних куточках України. Діяльність проекту почалася з м. Краматорськ, де в 2014 було відновлено 25 квартир, що були зруйновані під обстрілами. З того часу, проведено майже 40 таборів, в яких взяло участь 2000 волонтерів. Разом з ними БУР допоміг відремонтувати домівки 150-м сім’ям та створив 8 молодіжних платформ по всій Україні.
БУР в м. Щастя (або як ми його тут називаємо – “Щасливий БУР”) – логічне продовження проекту “Щасливе Місто”, що був направлений на розвиток та підтримку ініціатив місцевої активної молоді. Проект організовувався командою випускників Школи Відповідальності БУРЛаб взимку-навесні 2018 року.
“Щасливий БУР”  займався відбудовою будинків для потребуючих чотирьох сімей у скруті. Однією з них є багатодітна родина військовослужбовців України із села Войтове. Четверо братів Векщук Оксани, господарки будинку, несуть службу в зоні АТО. Оксана самотня, живе в будинку свого брата Олексія. Вона має 4-х дітей, серед яких взяла під опіку залишених від прав батьків двох дітей брата. Але не дивлячись на це, Оксана та її родина не здаються, а потроху розвивають своє село. Нещодавно вони власними зусиллями побудували дитячий майданчик. Зараз розвивають ідею створення соціального підприємства в селі.  Родині села Войтове ми допомогли підготувати їх другий будинок для заселення, щоб в ньому можна було провести зимовий сезон й хоча б трохи поліпшити життя Оксани – переселивши частину родини в інший дім, який вони роками не можуть відремонтувати через складне матеріальне положення.
Друга сім’я сильно психологічно постраждала після обстрілів м. Щастя. Матір 3-х дітей Чайка Ольга з чоловіком Юрієм постраждали від обстрілу машини військовослужбовцями батальйону Айдар (за їх словами). Чоловік і хвора на серце донька були сильно поранені. Ольга є активною членкинею батьківського комітету в школі, де вчаться її діти. Також подавалась на посаду бухгалтера місцевої ГО "Так буде не завжди", яка займається з психологічною роботою з постраждалими людьми. Наразі ГО не виявляє активної діяльності. Додатково сім’я має купу плюшевих іграшок, які б вони з радістю віддали тим, кому це більше потрібно. БУР допоміг родині Ользі – вирівняв і замінить підлогу, за яку шпортаються двоє малих дітей, а також утеплили стіну, щоб взимку родина не мерзла й не хворіла.
Удовенко Максим, глава третьої сім`ї, має маленький будинок, який дістався йому від батьків. Протягом активних бойових дій 2014-15 років дім постаржав від тотального мародерства: з будинку було вкрадено все, що мало бодай якусь цінність. Наразі Максим працює електриком на місцевій Луганській ТЕС, намагається власними зусиллями відновити житлове помешкання, але через брак часу і скрутне фінансове положення, ускладнене народженням дитини, не може дозволити повноцінне відновлення. БУР допоміг родині у покращенні житлових умов: відремонтували дах, яких був в жахливому стані.
Четвертій сім’ї необхідний косметичний ремонт усієї квартири. В дім Губанової Вікторії в 2015 р. потрапило 2 снаряди від ГРАДу, а через деякій час у сусідів зверху прорвало опалення та водопостачання - стелю і стіни Вікторії залило водою. Ці події спаплюжило квартиру. Доброзичлива пара з двома дітьми не могла залишитись непоміченою. Цій родині ми допомагли подолати наслідки затоплення квартири та потрапляння снаряду шляхом утеплення стін та проведення косметичних робіт.
Було намальовано 3 мурали з різною тематикою і стилістикою та пофарбована покинута дитяча площадка, якою відтепер знову користуються діти.
Окрім двох тижнів будівельних робіт, була проведена активна культурна програма: вправи на командотворення, спільні перегляди мотивуючих кінострічок та цікаві гості нашого табору.
За ці дні нам вдалося поспілкувалися з головними винуватцями цьогорічного фестивалю «32 мая», креативною командою Тумблера. Відбувся вечір ініціатив, тому волонтери  вирішили розказати школярам про міжнародні можливості та українські проекти для молоді і навчити дешево подорожувати.
Серед гостей був і Анатолій Степанов – воєнний кореспондент, що бачив небезпеку, історічні події, справжнє життя в окопах та дає таку можливість і нам завдяки своїм світлинам. Лекція-презентація Анатолія викликала хвилю емоцій: страх, злість, жалість і, що найважливіше, усвідомлення реальності нашої держави.
Учасникам довелось розмовляти та дискутувати на тему війни в Україні із литовським актором і дисидентом Аркадіусом Вінокурасом, та з екс-міністром закордонних справ Литовської Республіки Петрасом Ваітекунасом.
Варто згадати не тільки серйозні події цих тижнів. До нашого табору завітав драйвовий гурт «Село і люди», що пробудив місцевих і волонтерів, та дав «новий подих» для подальшої діяльності завдяки своєму запалу.
Два тижні проекту успішно минули: завершена робота над об’єктами, налагоджена міжрегіональна комунікація, волонтери та місцеві жителі залишились натхненними до нових звершень.