Онлайн дискусія: «Публічні простори: закрита вечірка або відкрите середовище

Начало события: 
четверг, 23 июля, 2020 - 15:00

Кризовий медіа-центр «Сіверський Донець» ініціює дискусію на тему: «Публічні простори: закрита вечірка або відкрите середовище?», яка відбудеться 23 липня 2020 року, о 15.00 на базі онлайн платформи Zoom.
Революція Гідності для багатьох українців стала поштовхом для переосмислення ставлення до країни, формування активної позиції. Нові реалії, зумовлені російською агресією та військовими діями на території Донецької та Луганської областей, стали каталізатором різкого пробудження громадянського суспільства цих регіонів, яке раніше не відрізнялося своєю активністю.
Справжніми точками концентрації креативності, освіти та міського активізму стали публічні простори, які з’явилися у звільнених містах. Більшість з них з'явилася в 2015 – 2016 рр., саме тоді, коли прийшло усвідомлення, що жити тільки війною вже неможливо. Саме тоді з'явився запит на творення, на позитив, на культурний перепочинок, що збагачує, і на безпечне енергетичне середовище, що заряджає. Переформатування діяльності на культуру й просвітництво не обмежило волонтерських активностей, навпаки – розширило аудиторії та збалансувало цінності.
Публічним простором є локації, створені спеціально для соціальних інтеракцій, публічного життя і реалізації громадянських свобод. Це коворкінги, платформи громадських ініціатив (арт-простори, творчі майстерні), зелені громадські простори (сквер, парк), сучасні бібліотеки і музеї. Всі ці формати знайшли собі місце на Донбасі.
Але, досить часто можна почути думку, що такі простори є місцем для спілкування вузького кола організаторів та їх друзів і прихильників, що вони не є доступними для всіх громадян, що існують вони виключно завдяки та заради підтримці міжнародних донорів.
Команда Кризового медіа-центру «Сіверський Донець» ініціювала проведення дискусії на тему “Публічні простори: закрита вечірка або відкрите середовище?” для того, щоб розібратись у тому наскільки відкриті простори різних форматів справді відкриті.
Всіх, хто не хоче стояти осторонь від процесів пробудження громадянського суспільства запрошуємо спільно обговорити, а можливо і відшукати відповіді на такі питання:
- Наскільки відкриті простори насправді відкриті?
- Публічні простори: бізнес чи соціальна ініціатива?
- Хаби та влада: конкуренти чи партнери?
- Наскільки сильною є залежність культурних платформ від грантів міжнародних донорів?
- Яких просторів не вистачає в регіоні?
- Як долучити до активностей хабів нові аудиторії і чи треба це робити?
До участі в дискусії запрошені засновники та організатори публічних просторів, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємці та громадські активісти.
Запрошуємо і Вас долучитися до участі в дискусії. Для цього заповніть, будь ласка, реєстраційну форму за посиланням https://forms.gle/JoJEgBxMfAT8ML3EA та отримайте запрошення в Zoom
Проведення дискусійної платформи «Публічні простори: закрита вечірка або відкрите середовище?» стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Додаткову інформацію можна отримати у координатора дискусійного майданчика Сергія П’ятниці за телефонами 0997144665, 0964121063.