Прес-конференція з Олею Михайлюк, агенція АртПоле

Начало события: 
Thursday, 1 March, 2018 - 14:30
Организатор: 

01.03.2018 / 14:30 / — прес-конфеенція з Олею Михайлюк, агенція АртПоле
режисеркою мультимедійного проекту “роздІловІ” з Сергієм Жаданом, вистави “Альберт, або Найвища форма страти”, авторкою перформансу М’ЯТА.

23 березня в Сєвєродонецьку буде представлена нова її робота — “Безкінечна подорож, або Енеїда”. Покази відбудуться також в Харкові, Старобільську, Слов’янську, Бахмуті та Маріуполі. Відео-версію проекту буде викладено для вільного доступу в Інтернеті.


БЕЗКІНЕЧНА ПОДОРОЖ, АБО ЕНЕЇДА

Юрій Андрухович читає власні вірші й фрагменти есеїв та вірші, що резонують з поемою Івана Котляревського, а також уривки з самої «Енеїди». Власне, вони й стали початком цієї «безкінечної подорожі». Марк Токар і Віктор Новожилов озвучують її то бароковою музикою, то гострою бітовою електронікою, іноді вдаючись і до мінімалізму. Оля Михайлюк, яка є режисеркою проекту, разом з VJ group CUBE створює візуалізацію на основі фото сучасної Полтави (такої ж милої і провінційної як за часів Івана Котляревського:), ілюстрацій «Енеїди» різних років, зображень Дідони й Енея у ренесансному та бароковому живописі та авторської анімації.
Робота над твором триває. Іван Котляревський писав “Енеїду” протягом 26 років. Творча група нової Енеїди — мультимедійного колажу з літератури, музики, фото, відео, живопису та анімації —  працює майже рік. Вперше він був показаний на відкритті “Книжкового Арсеналу” в Києві. З того часу доповнюється й вдосконалюється — зокрема, з’являється новий текст, новий герой, нова музика.
Юрій Андрухович, письменник:  Наша Енеїда – це синтез і поєднання слів, їхніх значень і звучань, візуальних та музичних образів… Тому, як завжди з радістю, готуюся до того, до чого підготуватися насправді не можна. Але можна перечитувати Котляревського, переслухувати улюблену арію Дідони й переписувати власні рядки для альтернативних форм їхньої подачі.

Оля Михайлюк, режисерка: Саме дозволяючи собі “висловитися бурлескно”, автори, Іван Котляревський і Юрій Андрухович, торкаються найглибших екзистенційних питань. Роблять це лекго, іронічно й актуально. Всім би радила подивитися нашу “Енеїду”, щоб спробувати зрозуміти цю бурлескно-травестійну природу, яка саме і полягає в навмисній невідповідності теми й засобів.

Подія відбувається в рамках проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).